Developer - Black Roofs

About us

About GETBERG

We are a new generation developer. We have been creating homes in Prague and its surroundings since 2012. We are a proud member of the Association of Developers and we are a reliable partner for you on your way to your dream home. Quality, expertise and strong vision – that is our way.

Our vision

We focus on the quality of construction materials and the environment, but we also reflect how the buildings fit into the landscape and community. When we plan and design new projects, we always try to help the environment and the people around us grow. We also work closely with local governments.

Ján Strcula, your architect

Black Roofs was designed by internationally renowned architect Ján Strcula. When creating his designs, he emphasizes the uniqueness of each building. Therefore, his projects always reflect the given location, landscape and the client. That’s how Black Roofs were created – tailored to suit Vysoký Újezd and tailored to suit you.

×
I want to visit Black Roofs
Download brochure
See the project, schedule free tour!

Uveřejněné vizualizace a jiná vyobrazení na webových stránkách a dalších materiálech jsou pouze ilustrační. Mohou se měnit, jsou nezávazné a nepředstavují nabídku ani návrh na uzavřené smlouvy.

×

GETBERG a Situace s COVID-19

Dění kolem koronaviru nás zasáhlo všechny a GETBERG není výjimkou. Bereme vážně opatření nařízená vládou, v kancelářích máme k dispozici dezinfekci, ale z preventivních důvodů se s vámi nyní osobně nepotkáme. Veškeré požadavky a náležitosti však dokážeme vyřídit online, případně za vámi můžeme poslat řidiče, který dokumenty doveze k vám i zpět.

Prodej nemovitostí se nezastavil. Naopak věříme, že i v této době je investice do bydlení dobrou volbou, která navíc může přinést zajímavé příležitosti.

Vstoupit